31.07.2022

18 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022

1. Witamy Gości przybyłych do Krościenka. Życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych świątyniach.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie jak zwykle we środę po Mszy św. wieczornej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. We czwartek po Mszy św. wieczornej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. w kaplicy Przemienienia przy ul. Zdrojowej będzie o godz. 19.00.
  6. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w starym kościele od godz. 8.00 do 12.00.
  7. Kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” rozpocznie się w naszym kościele w sobotę o godzinie 19.00.
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. chrzcielna o godz. 12.15. Zmiana tajemnic różańcowych będzie po wieczornej Mszy św.
  9. W niedzielę (7 sierpnia) o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta przy kaplicy na Błyszczu. Przewodniczył jej będzie Biskup Tarnowski, Andrzej Jeż.
  10. Rozpoczyna się sierpień, w którym tradycyjnie podejmujemy postanowienia abstynenckie. Warto postarać się, aby był to miesiąc trzeźwości w naszych rodzinach i Ojczyźnie.
  11. Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie są: w starym kościele o godz. 7.00 a w nowym o godz. 18.00
  12. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
  13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 13-20 sierpnia. Koszt 600zł i 160euro. Zapisy u księdza Marka. Spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdu odbędzie się w piątek po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  14. Zachęcam do nabycia prasy religijnej przy wyjściu z kościoła.
  15. Do wieczności odeszli: śp. Antoni Dyda z Tylki i śp. Krzysztof Guszkiewicz z ul. Jagiellońskiej. Dobry Jezu a nasz Panie…

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. :

1. Za + Grzegorza Dziubka
  2. Za + Józefa Kacwina - Msze św. gregoriańskie