24.07.2022

17 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2022

 

 1. Witając Gości przybyłych do Krościenka życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych świątyniach.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy. 
 3. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Kingi. Z tej okazji na Górze Zamkowej będzie odprawiona Msza św. o godz. 11.00. 
 4. We środę na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o rychłą beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego. Po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. We czwartek po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 6. Kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum rozpocznie się w naszym kościele w sobotę 30 lipca o godzinie 19:00.  
 7. Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie są: w starym kościele o godz. 7.00 a w nowym o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
 9. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskej na Jasną Górę. Bliższe informacje są na stronie facebooka grupy 19. Zachęcamy także do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. 
 10. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała Bractwo Różańcowe zbierało ofiary na świece i cele charytatywne. Zebrano 4800 zł. Zamówiono 7 Mszy św., 1000 zł. przeznaczono na zakup świec oraz złożono 3400 zł. jako ofiarę na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Dziękuję serdecznie całemu Bractwu za modlitwę osobistą i wspólnotową w czasie różnych nabożeństw w ciągu całego roku.
 11. Stowarzyszenie Św. Kingi ze Starego Sącza, organizator Górskich Pielgrzymek Szlakiem  św. Kingi zwraca się z prośbą do mieszkańców Krościenka o przyjęcie - jak to bywało przed okresem pandemii - na jedną noc z 23/24 września br. pielgrzymów 33 Górskiej Pielgrzymki  Szlakiem Św. Kingi. Informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 12. Zarząd Spółki Wodno-Kanalizacyjnej Krościenko Centrum bardzo prosi o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą dostarczaną  z sieci wodociągowej Spółki i wykorzystywanie jej tylko do celów socjalno- bytowych.
 13. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a także innych czasopism religijnych.
 14. Intencje mszy świętych umieszczone są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. :

 1. Za + Józefa Kacwina - Msze św. gregoriańskie
 2. Za + Marię Biel – Msze św. gregoriańskie
 3. Za + Władysława Godynia – Msze św. gregoriańskie
 4. Za + Stanisławę Komorek – Msze św. gregoriańskie

KANCELARIA

KONTAKT