17.07.2022

16 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.07.2022

1. Witając Gości przybyłych do Krościenka życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych świątyniach.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie będą: w starym kościele o godz. 7.00 a w nowym o godz. 18.00.
  4. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
  6. We czwartek po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę 23 lipca o godzinie 19:00 w nowym kościele rozpocznie się kolejna edycja Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Koncert sobotni poświęcony będzie pamięci Jerzego Treli. Wystąpią Marek Stefański – organy, aktor Piotr Cyrwus oraz kapela góralska Pienińskie Śpasy. Program festiwalu na plakatach.
  8. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Kingi. Z tej okazji na Górze Zamkowej będzie odprawiona Msza św. o godz. 11.00.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy.
  10. W sierpniu pod hasłem „Chrystus naszą paschą” wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa. Jeśli ktoś nie może iść pieszo niech podpisze legitymację pielgrzyma duchowego i złoży ją w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Legitymacje są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wszystkie informacje na stronie facebook grupy 19, podanej na plakacie.
  11. W lipcu nasz stary kościół jest otwarty dla zwiedzających. W dni powszednie od godz. 10.00 do 14.00 a w niedziele od godz. 12.00 do 16.00.
  12. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a także innych czasopism religijnych.

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. :

1. Za + Annę Wolską
  2. Za + Józefa Kacwina - Msze św. gregoriańskie