26.12.2021

 

Niedziela Świętej Rodziny -  26.12.2021

  1. Dzisiaj Msza św. chrzcielna o godz. 12.15. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. 
  2. Przed nami ostatnie dni 2021 roku. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00. na nabożeństwie dziękczynno-błagalnym będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.  Na ten dzień ks. Biskup Ordynariusz wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
  3. W sobotę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. 
  4. W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na charytatywny Koncert kolęd organizowany przez rodziców dzieci naszej parafialnej Ochronki .
  5. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św. 
  6. Zachęcam do nabycia prasy religijnej.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Wolska – Plewa z ul. Trzech Koron (pogrzeb we wtorek o godz. 12.00) i śp. Aniela Ciesielska z Niwek (pogrzeb we środę o godz. 13.00).  Dobry Jezu, a nasz Panie …

 

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. za: + Sabinę Gaweł

 

W związku z trudną sytuacja epidemiczna została podjęta decyzja o rezygnacji również w tym roku z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa, a także by umocnić więź wiernych ze wspólnotą parafialną, pragniemy zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte. Na zakończenie Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą można pokropić swoje domy. Po zakończeniu Eucharystii zostanie przeprowadzone nabożeństwo połączone z udzieleniem zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy także, by w dniu kiedy mieszkańcy danego rejonu parafii zgromadzą się w kościele, powróciwszy do swoich domów, zgromadzili się jeszcze na wspólnej modlitwie o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich domowników. 

 

W naszej parafii Msze św. o błogosławieństwo dla mieszkańców będą celebrowane o godz. 18.00.

 

Poniedziałek 27.12. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców ulic: Tylka, Biały Potok, Kąty i Niwki

 

Wtorek 28.12. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców ulic: Jagiellońska, Pryczków, Potoczki, Pasterniki, Trzech Koron, Knutelskiego, Grotowskiego

 

Środa 29.12. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców ulic: Św. Kingi, Kras, Szafera, Pienińska, Esperanto, Rynek, Mickiewicza, Flisaków Pienińskich

 

Czwartek 30.12. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców ulic: Sobieskiego, Kościuszki, Wędkarzy, Targowa, Sienkiewicza, Blachnickiego, Lubań.

KANCELARIA

KONTAKT