19.12.2021

4 NIEDZIELA ADWENTU

1. Spowiedź adwentowa będzie w naszej parafii jutro od godz. 8.30 do 17.00. Przerwy  10.00 - 10.30,  12.00 - 14.00,  15.30 - 16.00. Niech będzie to dla nas dzień duchowej odnowy. Pojednanie z Bogiem i bliźnimi jest podstawą dobrego przeżycia Świąt.
  2. Aby wszyscy mogli dobrze przygotować się do Świąt kapłani w najbliższych dniach udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Proszę o zgłaszanie chorych u któregoś z księży.
  3. Spotkanie Zespołu Synodalnego będzie we wtorek o godz. 18.00.
  4. We środę Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Pienińskiej w Krościenku obchodzi  Dzień Szkoły. Z tej okazji Msza św. o błogosławieństwo Boże dla całej społeczności szkolnej będzie w naszym kościele o godz. 9.00. Do wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji internetowej przez stronę parafialną zapraszamy dzieci, nauczycieli, wychowawców, pracowników, rodziców i absolwentów.
  5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 6.30. Zachęcamy do zachowania naszych chrześcijańskich zwyczajów związanych z tym dniem. Należą do nich: zaproszenie osób samotnych na wigilijną wieczerzę, łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólne śpiewanie kolęd. O godz. 24.00 Msza św. zwana Pasterką w górnym kościele. Zapraszam aby przyjść pół godziny wcześniej na modlitwę brewiarzową. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  6. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Ten szczególny dzień przypomina nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Czy staramy się odpowiedzieć miłością na tę Miłość? Zróbmy wszystko, by w tych dniach nikt nie czuł się samotny skoro Bóg przychodzi  aby być z nami.
  7. W przyszłą niedzielę drugi dzień Świąt – święto  św. Szczepana. Msza św. chrzcielna o godz. 12.15. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  8. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
  9. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej oraz świec Caritas.
  10. Serdecznie dziękuję za dary żywnościowe do świątecznych paczek a także za udział w akcji „choinka adwentowa”. Dzięki waszej życzliwości udało się zebrać potrzebne produkty, które od jutra będą dostarczane do potrzebujących i do przytuliska w Grywałdzie.
  11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Majerczak z ul. Palenickiej.  Dobry Jezu, a nasz Panie …

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. za:

1. + Sabinę Gaweł
  2. + Stanisława Węglarza