• 31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022
  1. Dzisiaj obchodząc rocznicę konsekracji naszego starego kościoła modlimy się za wszystkich, dzięki którym nasza wspólnota parafialna może gromadzić się na modlitwie w tak pięknych świątyniach.
  2. Jutro ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe. Dzieci, które przez cały miesiąc zebrały na planszach przynajmniej 20 naklejek niech je przyniosą do szkoły i oddadzą swoim katechetom.
  3. Dzisiaj można złożyć cegiełkę na odbudowę domu, który spłoną naszej rodzinie w Krośnicy kupując przed kościołem ciasta upieczone przez naszych parafian. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy upiekli pyszne ciasta i włączyli się w tę pomoc.
  4. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. jak w niedzielę. O godz. 14.00 nieszpory w starym kościele przy rynku, po nich wyruszymy w procesji na cmentarz, w czasie której modlić się będziemy za zmarłych. Po procesji o godz. 16.00 ostatnia w tym dniu Msza św. w nowym kościele. Pierwszego listopada jak co roku będą przy cmentarzu zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. Środa to Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. w starym kościele o godz. 7.30 udamy się na stary cmentarz aby tam modlić się za zmarłych.
  6. Od środy przez cały listopad różaniec z wypominkami codziennie o godz. 16.30.
  7. Aby skuteczniej przyjść z pomocą duszom w czyśćcu cierpiącym skorzystajmy z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 16.00. w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  9. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w starym kościele od godz. 8.00 do 12.00.
  10. Od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać odpust i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Zwykłe warunki odpustu to: Przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. i wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dodatkowy warunek to nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  11. W przyszłą niedzielę Msza św. chrzcielna o godz. 12.15. Po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszach św. będzie się z nami modlił ks. Anatolij Kłak z Charkowa na Ukrainie.
  12. Parafia w Szczawnicy organizuje wycieczkę na Węgry w dniach 18-20 listopada. Szczegóły podane są na plakacie.
  13. Głosami mieszkańców Krościenka do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali wybrani: Wiesław Borkowski, Dariusz Derkacz, Maria Kacwin, Elżbieta Kubik, Krystyna Kubik, Józef Majkrzak, Elżbieta Opyd, Teresa Pawłowska, Marcin Surowiak, Grzegorz Szerszeń, Jacek Szpulak, Ryszard Wojtarowicz, Katarzyna Zaziąbło.
  14. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. :

1. Za + Marię Gulka
  2. Za + Piotra i Marię Kucia