• 1 NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021
  1. W następną niedzielę Msza św. chrzcielna o godz. 12.15. a zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej.
  2. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wspomóc Polaków mieszkających na Kresach.
  3. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu wieków. Prostujmy ścieżki naszego życia przez udział w Roratach, pokutę i pełnienie dobrych uczynków.
  4. Roraty będą celebrowane w dni powszednie o godz. 6.30. Serdecznie zachęcam do licznego udziału zwłaszcza dzieci, które zapewne będą przychodzić lampionami.
  5. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie we środę o godz. 18.30.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. We czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego sakramentu ze śpiewem uwielbienia.
  8. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w nowym kościele od godz. 8.00 do 12.00.
  9. Parafialny Oddział Caritas rozpocznie w tym tygodniu zbiórkę żywności do świątecznych paczek dla potrzebujących wsparcia z naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie dziękuję właścicielom sklepów za zgodę na umieszczenie pojemników do których możemy składać dary naszego serca.
  10. Za tydzień będzie można nabyć Caritasowe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  11. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do wieczornej Mszy św.
  12. Wraz z początkiem roku liturgicznego przypominamy, że w naszej parafii działają dwie grupy: Męska Grupa Apostolska Świętego Józefa oraz Kobieca Grupa Biblijna „Judyta”. Mają one charakter modlitewno – formacyjny. Więcej informacji na ten temat udziela szczególnie ks. Marek.
  13. Nasza parafia organizuje akcję „choinka adwentowa”. Dlatego, oprócz otwartego serca na Boga, chcemy mieć również otwarte oczy na potrzeby bliźnich. W tym celu dowiedzieliśmy się trochę o konkretnych potrzebach konkretnych ludzi z naszej parafii i okolic. Po prawej stronie prezbiterium znalazła się choinka, a na niej zostały umieszczone bombki, na których zapisane są konkretne potrzeby, mniejsze i większe. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca, aby zabrać bombkę, jedną czy więcej i kupić wymieniony na niej produkt. A następnie umieścić go pod choinką. Produkty zostaną dostarczone potrzebującym przed świętami w formie prezentu, natomiast bombkę warto zawiesić na własnej choince w domu, aby przypominała o Waszej szczodrobliwości 😉
  14. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  15. Do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty odszedł: śp. Kazimierz Zborowski z ul. Jagiellońskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie

Poza parafią celebrowane są Msze św. gregoriańskie za + Zofię Adamczyk

Więcej artykułów…