16 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07.2021

1. Witając Gości przybyłych do Krościenka życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych świątyniach.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  3. Msza św. na Górze Zamkowej będzie dzisiaj o godz. 15.00.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie jak zwykle we środę po Mszy św. wieczornej
  5. We czwartek po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  6. Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie są: w starym kościele o godz. 7.00 a w nowym o godz. 18.00
  7. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
  8. Za tydzień ks. Krzysztof obchodzi swoje imieniny. W intencji Solenizanta będziemy się modlić w sobotę na porannej Mszy św.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy.
  10. W tym roku Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ma charakter sztafetowy. Grupa „19” idzie tylko jeden dzień – 18 sierpnia. Potem każdy może pojechać na wejście pielgrzymki.
    Co ważne: zapisy do grupy są WYŁĄCZNIE drogą ONLINE do 31 lipca. Formularz i informacje są na stronie facebooka grupy 19. Zachęcamy także do duchowego towarzyszenia przez transmisje internetowe i Radio RDN.
  11. Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną działa na naszym terenie od 27 lat i prowadzi placówki dziennego pobytu także w Krościenku na ul. Trzech Koron. Od czterech lat trwa budowa domu mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej. Tę budowę będziemy mogli wesprzeć w przyszłą niedzielę, składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.
  12. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a także innych czasopism religijnych.
  13. Intencje mszy świętych umieszczone są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Anna Wolska z Tylki oraz śp. Zofia Kubik z ul. Leśnej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. :

1. Za + Stefana Ptaka
  2. Za + Józefa Gabrysia