Ogłoszenia

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023

 1. Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do środy. Poprowadzi je ks. Zbigniew Borkowski - marianin z Lichenia. Nie ma dzisiaj Mszy św. o godz. 12.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie dziś o godz. 15.30. Po nabożeństwie wieczorna Msza św. o godz.16.15. W dni powszednie Msze św. będą jeszcze w dolnym kościele.
 2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. Jutro na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego.
 4. Od jutra do środy uczniowie szkół podstawowych będą uczestniczyć w rekolekcjach. Módlmy się o dobre owoce tego czasu.
 5. We czwartek na wieczorną mszę świętą szczególnie zapraszamy członków wszystkich wspólnot działających w naszej parafii. Łącząc się we wspólnej modlitwie będziemy prosić o błogosławieństwo i wzrost duchowy w tych wspólnotach. Po Mszy św. adoracja ze śpiewem uwielbienia, a po niej spotkanie w salce dla chętnych.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz.16.00 dla starszych o godz.17.00 po nim Msza św. wieczorna. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w dolnym kościele od godz. 8.00 do 12.00.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm przed starym kościołem o godz. 10.30, procesja do kościoła i Msza św. Po Mszy św. konkurs na najpiękniejszą palmę. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30. Po nabożeństwie wieczorna Msza św. o godz. 16.15.
 9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyły: 3 Róża Ojców, 7 i 19 Róża Kobiet oraz 16 i 24 Róża Matek z Tylki. Bóg zapłać.
 10. Serdecznie dziękuję za dary żywnościowe do świątecznych paczek. Można je jeszcze składać do środy.
 11. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
 12. Centrum Kultury i Promocji w Krościenku zaprasza na kiermasz Świąteczny - dzisiaj od godz. 12.00 do 15.30 w Rynku obok starej plebani.
 13. Najnowszą prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. :

 1. Za + Rafała Ciesielkę
 2. Za + Stanisławę Cepuch
 3. Za + Krystynę Łażeńską
 4. Za + Tadeusza Adamczyka – Msze św. gregoriańskie
 5. Za + Piotra Wojnicza – Msze św. gregoriańskie

KANCELARIA

KONTAKT