1.04.2024

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 01.04.2024

1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Msza św. chrzcielna o godz. 12.15. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
  3. Dziękuję ks. Stanisławowi i wszystkim, którzy z nim przygotowali dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  4. Dziękuję siostrze Agacie i chórowi parafialnemu za oprawę muzyczną nabożeństw Wielkiego Tygodnia.
  5. Dziękuję ks. Markowi oraz ministrantom i lektorom za liturgiczne przygotowanie Triduum Paschalnego.
  6. Dziękuję członkom OSP całej parafii za tradycyjną straż przy Grobie Pańskim a Orkiestrze dętej za udział w rezurekcji.
  7. Dziękuję Siostrom Służebniczkom, Panu Kościelnemu i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie Wielkiego Tygodnia a ks. Prałatowi za ofiarną posługę w konfesjonale.
  8. Dziękuję członkom Parafialnego Oddziału Caritas za troskę o potrzebujących wsparcia z naszej wspólnoty parafialnej.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o krzyże przydrożne i te znajdujące się na okolicznych pagórkach. Za dbałość o ich oświetlenie – serdeczne: Bóg zapłać.
  10. Codziennie przed wieczorną Mszą św. będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  12. W czwartek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu
  13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich świadków będzie w piątek po wieczornej Mszy św.
  14. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  15. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w starym kościele od godz. 8.00 do 12.00.
  16. Młodzież klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania w sobotę na Mszy św. o godz. 16.00.
  17. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00 i po Mszy św. wieczornej. Msza św. chrzcielna o godz. 12.15 a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  18. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
  19. Pieniński Oddział PTTK zaprasza na Mszę św. na rozpoczęcie sezonu turystycznego na Marszałku w sobotę o godz. 13.00.
  20. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św. :

1. Za + Teresę Waligórę
  2. Za + Stanisława Kacwina