28.01.2024

4 NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 rozpoczniemy Nabożeństwo czterdziestogodzinne jako przygotowanie do Wielkiego Postu. Przez 3 kolejne niedziele będziemy uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu w następującym porządku: 

- od 13.00 młodzież

- od 14.00 ojcowie, mężczyźni

- od 15.00 adoracja cicha

- od 16.00 matki, kobiety

- o 16.30 nieszpory 

- o 17.00 Msza św.

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie we środę po Mszy św. wieczornej. 
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 
 3. We czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu ze śpiewem uwielbienia. Po adoracji spotkanie integracyjne w salce ze sceną naszego kościoła.
 4. W piątek będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 17.00. Nie będzie Mszy św. w starym kościele. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składkę przeznaczamy na zakony klauzurowe. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. 
 5. W sobotę po Mszach św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja. 
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w sobotę w dolnym kościele od godz. 8.00 do 12.00.
 7. Msza św. chrzcielna będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.15. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej. 
 8. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do wieczornej Mszy św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary na sprzątanie naszych kościołów.
 10. W czasie Bożego Narodzenia mogliśmy oglądać w górnym kościele piękne szopki wykonane na konkurs zorganizowany przez Szkołę podstawową nr 1 w Krościenku. Właściciele szopek mogą już po Mszach św. zabrać je do domów. 
 11. Centrum Kultury i Promocji w Krościenku zaprasza na jasełka i wspólne kolędowanie z zespołami: „Powicher”, „Małe Pieniny” i „Pienińskie Wiyrchy” dzisiaj o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku w Rynku.
 12. Najnowszą prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła.Poza parafią będą celebrowane w tym tygodniu Msze św.:

 1. Za śp. Jana Waksmundzkiego
 2. Za śp. Marię Majerczak
 3. Za śp. Genowefę Dydę – Msze św. gregoriańskie
 4. Za śp. Jana Sajdaka – Msze św. gregoriańskie