Bóg Cię kocha!

szopkaRadosne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia skłania nasze myśli ku rzeczą wielkim i podniosłym. Kolorowa choinka, wiele smacznych potraw, prezenty, mogą przesłonić nam prawdziwy sens świąt, które nie są świętami karpia, czy pierogów. Prawdziwą ideą świąt jest Jezus, który przychodzi na świat, jako zapowiadany Mesjasz. Przynosi ze sobą pokój, którym pragnie obdarzyć każdego z nas, miłość, która jest nieprzemijająca i zapewnienie, że każdy z nas, małych ludzi, być może nie zauważalnych, odsuniętych na bok, tak samo jak On, jest najpiękniejszy i najcenniejszy w oczach Boga. Jezus rodząc się jako bezbronne małe dziecko, gdzieś w stajni utożsamia się z każdym człowiekiem, szarym i bezbarwnym. Pragnie pokazać, że to właśnie w tych ludziach jest dobro, wspaniałość, która rozkwita w odosobnieniu i w ciszy. Bóg przemawia w ciszy, nie w pospiechu czy biegu. Święta mają za zadanie dać nam chwilę czasu na zatrzymanie się, refleksję jak bardzo jestem cenny w oczach Boga, jako bardzo Bóg mnie kocha, że posyła swego Syna, do ludzi, którzy go ukrzyżują. Sztuką jest odkryć tą prawdę w tym czasie, jednak warto podjąć ten trud, bo jest ona umocnieniem, które daje siłę na podejmowanie codziennych problemów i krzyży. Patrząc na małe dziecko, leżące na sianku, zachwyćmy się nim, przyjmijmy go to swojego serca i sprawmy, aby prostota tego widoku stała się wspaniałością dla każdego z nas.
Drodzy Czytelnicy, na owocne przeżycie tegorocznych świąt przyjmijcie serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności w nowym roku, oraz umocnienia płynącego z betlejemskiego żłóbka. Niech Jezus, prawdziwa i nieustająca światłość towarzyszy wam w codziennych zmaganiach, abyście umocnieni Jego łaską głosili całemu światu trzy proste słowa: „Bóg Cię Kocha”.