Cudowna Lekarka

lourdesPrzemierzając kulę ziemską możemy odnaleźć wiele miejsc kultu Jezusa, Maryi, czy świętych, gdzie ludzie od wielu wieków przybywają by za ich wstawiennictwem prosić Boga o potrzebne im łaski. Wiele z takich sanktuariów jest znanych praktycznie każdemu wierzącemu. Są to m.in. Fatima, La Salette, Santiago de Compostela, czy miejsce znane wszystkim chorym – Lourdes. Mała francuska miejscowość stała się znana całemu światu za sprawa objawień Matki Bożej, których doświadczyła Bernadeta Soubirous. Pierwsze widzenie miało miejsce, gdy Bernadeta miała 14 lat, 11 lutego 1856 roku w położonej niedaleko Lourdes grocie Massabielle.

Bernadeta doświadczyła w sumie 18 objawień. Podczas jednego z nich Maryja przedstawiła się jako „Niepokalane Poczęcie”, co jednoznacznie potwierdziło ogłoszony kilka lat wcześniej Dogmat o Jej Niepokalanym Poczęciu. 25 lutego na polecenie „Pięknej Pani” Bernadeta odkryła niewielkie źródełko nieopodal groty. Pod wpływem wieści, które szybko rozeszły się po okolicy do groty zaczęli przybywać pierwsi pielgrzymi. Czerpiąc wodę z cudownego źródełka, pijąc ją, lub zażywając kąpieli odzyskiwali zdrowie. Sama Bernadeta wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Notre Dame de Nevers, gdzie zmarła. Została ogłoszona świętą w 1933 roku. Dziś francuskie Lourdes jest znane z wydarzeń i rekolekcji dla chorych. Św. Jan Paweł II dzień 11 lutego ustanowił Światowym Dniem Chorego. Dzień ten ma na celu zwrócenie uwagi na chorych i cierpiących i otoczenie ich potrzebną pomocą oraz wsparciem. Nie bądźmy obojętni na cierpienie drugiego człowieka. Otaczajmy modlitwą wszystkich chorych i potrzebujących pomocy, aby swe cierpienia łączyli z cierpieniem Chrystusa, a w Maryi znajdywali pomoc i wytchnienie. /M. S. /

KANCELARIA

KONTAKT