Skrzydlaci przyjaciele

anioW każdym mieście na straży prawa stoi policja, straż miejska, czy inne organy powołane do utrzymania porządku. Jeruzalem, miasto Boga też ma swoich ochroniarzy, którzy nie tylko działają w niebie, ale także na ziemi, gdzie mają pełne ręce roboty. To aniołowie, istoty duchowe, nie posiadające ciała i zapewne odbiegające od znanych nam przedstawień spotykanych w kościołach. Zadaniem aniołów jest pośredniczenie między Bogiem, a ludźmi. Pismo święte w wielu miejscach podaje, że liczba aniołów jest nieskończona. Na podstawie Biblii niebiańską straż możemy podzielić na tzw. Dziewięć Chórów Anielskich: Serafini, Cherubini, Trony, Panowania, Moce, Władze, Księstwa, Archaniołowie i Aniołowie. Szczególnym kultem darzeni są zwłaszcza Archaniołowie. Znamy imiona trzech z nich: Michał, to książę wojska niebieskiego, pomagający nam przezwyciężać siły zła, Gabriel, nazywany jest aniołem stróżem św. Rodziny, Rafał, to archanioł znany z Księgi Tobiasza, towarzysz Tobiasza. Każdy z nas w chwili narodzin otrzymuje od Boga prywatnego ochroniarza, anioła stróża. Jego zadaniem jest czuwanie nad naszą duszą i ciałem. Anioł stróż jest z nami przez całe życie, nie tylko w dzieciństwie. Często jego działanie jest ukryte. Dopiero po pewnym czasie widzimy, że jak to mówią „palec boży” zadziałał. Warto zaprzyjaźnić się ze swoim aniołem stróżem, rozmawiać z nim i stworzyć relację jak z przyjacielem. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT