Święto św. Marka ewangelisty

MarekŚw. Marek pochodził z Palestyny. Był uczniem św. Barnaby i św. Piotra. Towarzyszył im w podróżach apostolskich do Antiochii i na Cypr. Swoją ewangelię napisał przed rokiem 62 najprawdopodobniej w Rzymie. Ewangelia Marka mówi nam o działalności Jezusa po chrzcie w Jordanie, cudach i uzdrowieniach. Zawiera także opis Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Św. Marek został patronem notariuszy, pisarzy oraz Wenecji, gdzie jest szczególnie czczony.

25 kwietnia swoje imieniny obchodzą Ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło Życie z Kopiej Górki, oraz Ks. Marek Lis, wikariusz naszej parafii oraz opiekun LSO. 

Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe: Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Krościeńskiej, oraz zdrowia i siły w pracy duszpasterskiej. 

LSO Parafii Krościenko nad Dunajcem

KANCELARIA

KONTAKT