Miej miłosierdzie dla nas i całego świata

jezu ufam tobie1Przebaczanie to ciężka sprawa. Często przychodzi nam to z trudnością. Jest jednak ktoś, kto nigdy nie powie nie, ale zawsze przygarnie i przebaczy. To Jezus i Jego niezgłębione miłosierdzie, którego ciągle doświadczamy. Bóg w czasach II wojny światowej postanowił przypomnieć światu coś, co było wiadome, nawet oczywiste. To tajemnica Bożego Miłosierdzia.

Zrobił to posługując się prostą zakonnicą. Siostra Faustyna Kowalska nie miała wyższych studiów teologicznych, czy innego wyższego wykształcenia. W klasztorze wykonywała najprostsze i najgorsze prace, ale potrafiła wziąć na siebie cały ciężar przekazania światu na nowo prawdy o Miłosierdziu Bożym. Odpowiedziała miłością na miłość Boga. W jednym ze swoich objawień św. Faustyna usłyszała od Jezusa następujące słowa: „Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się miłosierdzie Boże.” (Dz 72) Miłosierdziem Bożym ogarnięta jest cała ziemia. Trzeba tylko chcieć to miłosierdzie przyjąć i z niego skorzystać. Żyjemy w ciężkich czasach. Na Ukrainie i w innych regionach świata trwają wojny, ludzie cierpią głód i pragnienie. W tych trudnych czasach Miłosierdzie Boże jest jeszcze bardziej wymowne i urzeczywistnia się w pracy wolontariuszy, lekarzy i innych służb. Ale objawia się również w zwykłym podarowaniu kanapki Uchodźcom, którzy czekają na dworcu. Pomoc drugiemu człowiekowi to pomoc Jezusowi, który utożsamia się z każdym z nas. Świadczmy miłosierdzie, gdzie tylko się da i bądźmy jego świadkami we współczesnym świecie. 

Szczególne podziękowanie kierujemy do naszego parafialnego oddziału Caritas, który w Niedzielę Miłosierdzia obchodzi swoje święto patronalne. Dziękujemy za waszą pracę i wszelkie działania, które podejmujecie w trosce o potrzebujących i starszych w naszej wspólnocie parafialnej. /M. S. /

KANCELARIA

KONTAKT