Powołani, by służyć

MinistranciCzwarta Niedziela Wielkiego Postu, zwana również Niedzielą Leatare, czyli niedzielą radości, przypomina nam, że święta Wielkiej Nocy już niedługo. Ta radosna prawda widoczna jest w różowym kolorze szat liturgicznych używanych w tę Niedzielę, jak i w antyfonie na wejście: „Raduj się Jerozolimo”. Niedziela ta była szczególnym dniem dla trzech aspirantów, którzy podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostali włączeni w grono ministrantów naszej parafii. Nowym ministrantom życzymy wielu łask Bożych oraz zapału do służenia przy ołtarzu. Niech zawsze będzie to dla nich chlubą i powodem do dumy, że mogą być tak blisko największych tajemnic naszej wiary. Gratulujemy także ich rodzicom tak sumiennych i zaangażowanych synów.