Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie

flaga ukraina Od kilku dni z niepokojem przyjmujemy wiadomości o trwającej na Ukrainie wojnie z Rosją. Każdego dnia dochodzą do nas informacje o kolejnych ofiarach działań wojennych. Podczas bombardowań giną niewinni ludzie, niszczone są domy i szpitale. Ludzie zmuszeni są opuścić swoje domy i uciekać, pozostawiając cały dorobek życia. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co przyniesie kolejny dzień. Dlatego my jako jeden Kościół Chrystusowy modlitwą i ofiarą serca wspierajmy naszych braci i siostry, którzy znaleźli się w obliczu tak strasznej tragedii. W całej Polsce organizowane są liczne zbiórki i kwesty na rzecz Ukrainy. Także w naszej parafii w kościele jest wystawiona specjalna puszka na pomoc dla Ukrainy, jak również można dostarczać dary dla uchodźców. Dary można przywozić na plebanię, skąd będą one dostarczane do potrzebujących. W Środę Popielcową, którą papież Franciszek ustanowił dniem Modlitwy i postu za Ukrainę, składkę przeznaczymy również na pomoc Ukrainie. Gdyby ktoś dysponował mieszkaniem dla ewentualnych uchodźców i chciałby ich przyjąć to prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza. Za każdy dar serca i modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu jak i wstawiennictwu Matki Najświętszej, Królowej Pokoju zawierzajmy losy całej Ukrainy prosząc o rychły pokój i zaniechanie dalszych działań wojennych. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT