Jestem Niepokalane Poczęcie

Maryja NiepolalanaW adwencie, który obecnie przeżywamy Maryja jest dla nas wzorem odpowiedzi na Boże słowo. Wzorem całkowitego zaufania Stwórcy, który ma dla każdego z nas przygotowany plan. Bóg wybrał prostą dziewczynę z Nazaretu na matkę swojego Syna mającego zbawić wszystkich ludzi. Jednakże misja Maryi nie rozpoczęła się w chwili zwiastowania tej radosnej nowiny przez archanioła Gabriela, ale już od pierwszej chwili swojego poczęcia Maryja została zachowana od zmazy grzechu pierworodnego i wszelkiej grzeszności, aby móc godnie przyjąć słowo, które stało się ciałem. I tę właśnie prawdę

papież Pius IX uroczyście ogłosił 8 grudnia 1854 roku. Cztery lata po ogłoszeniu dogmatu Matka Boża ukazała się Bernadetcie Soubirous we francuskim Lourdes. Podczas jednego z objawień Maryja na pytanie Bernadetty o swoje imię odpowiedziała: „Jestem Niepokalane Poczęcie”. Czternastolatka nie była świadoma, że Maryja wypowiadając te słowa sama potwierdziła to, co Kościół uznał cztery lata wcześniej za dogmat wiary.

Przy okazji tej wielkiej uroczystości warto przypomnieć o roratach, czyli specjalnych mszach wotywnych o Najświętszej Marii Pannie sprawowanych w adwencie w dni powszednie o godz. 6.30. Zapraszamy również na uroczysty Akatyst ku czci NMP, czyli specjalny hymn liturgiczny mający swoje korzenie tradycji wschodniej, który nasz chór parafialny zaśpiewa po mszy św. wieczornej właśnie 8 grudnia. Jednocześnie przypominamy o tzw. Godzinie Łaski od 12.00-13.00. Matka Boża objawiając się Pierinie Gilli w Montichiari-Fontanelle zapowiedziała, że wszyscy, którzy będą modlić się w tej godzinie w Uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia otrzymają wiele łask.

KANCELARIA

KONTAKT