Przybądź Panie, bo czekamy

adwent123W ostatnią niedzielę listopada rozpoczynamy w Kościele czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, zwany popularnie adwentem. Przez kolejne dni do 16 grudnia czytania mszalne będą miały charakter eschatologiczny, czyli będą mówić o powtórnym przyjściu Chrystusa na ziemię na końcu czasów. Natomiast od 17 grudnia aż do wigilii, teksty będą ukierunkowane na przygotowanie nas na święta Bożego Narodzenia. Kolorem przewodnim adwentu jest fiolet, co ma swoje symboliczne znaczenie mówiące o pokutnym charakterze tego okresu, który ma nas przygotować do jednego z najważniejszych świąt roku liturgicznego. Poprzez różne postanowienia adwentowe, czy inne formy pobożności postarajmy się dobrze przygotować na nadchodzące święta, kiedy to prawdziwy Bóg Człowiek rodzi się w ubogiej stajence dla naszego zbawienia. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT