Modlitwą różańcową wspieramy misje

w Ludwik123Jak co roku w przedostatnią Niedzielę października przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. W tym roku obchodzony pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Zachęcamy do wspierania Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary modlitwą oraz ofiarą, na którą będzie przeznaczona niedzielna taca. Wielu świętych i błogosławionych w swoim życiu podejmowało działalność misyjną i ewangelizacyjną. Jednym z nich jest Św. Ludwik Maria Grignon de Montfort. Wędrował On od wioski do wioski, od miasteczka do miasteczka i głosił Słowo Boże.

W czasie swoich wędrówek po zachodniej Francji i na terenach Bretanii i Wandei Ludwik wygłosił około 200 rekolekcji i misji. Aby swojemu słowu nadać skuteczność, podejmował w intencji nawrócenia grzeszników wiele pokut, co tym bardziej wzruszało i kruszyło serca. Św. Ludwik był gorącym czcicielem Matki Bożej. Oddał się Jej w "niewolę miłości" i na wyłączną własność. Z pod jego pióra wyszło wiele traktatów teologicznych i ascetycznych. Najbardziej wymownym i znanym jest „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, w którym szeroko rozwinął i uzasadnił korzyści, jakie daje całkowite oddanie się Maryi. 24 października będziemy gościć w naszej parafii Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry, którzy przybliżą nam nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika Marii de Montfort oraz podzielą się świadectwami i cudami, których za wstawiennictwem Maryi doświadczyli w swoim życiu. Będzie można również nabyć „Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP”, książeczkę o różańcu i płytę CD. Cena takiego zestawu wynosi 10 złotych.

Zapraszamy do wysłuchania świadectwa Pan Andrzeja Moszczyńskiego, które wygłosił w 2017 roku podczas MaxFestiwalu Młodych. >kliknij tutaj<

KANCELARIA

KONTAKT