Milena Sołtys–Walosik i Chór Parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem na 11. letnim festiwalu „Pieniny, Kultura, Sacrum”

Chr12324 lipca na kolejny koncert w ramach 11. letniego festiwalu „Pieniny, Kultura, Sacrum” dyrektor artystyczna festiwalu Agnieszka Radwan – Stefańska zaprosiła Chór naszej Parafii. Widzowie usłyszeli utwory wykonawców takich jak: Louis Marchand, Mikołaj Gomółka, Marcin Józef Żebrowski, Johann Ludwig Krebs, Giulio Caccini, Feliks Nowowiejski i Michał Lorenc, a także pieśń z regionu nieznanego autora pt. „Matko Krościeńska” w opracowaniu dyrygenta chóru s. M. Renaty Borodziuk służebniczki dębickiej. Muzyce organowej wykonywanej przez znakomitego organistę Marka Stefańskiego oraz dźwiękom cytry, na której zagrała s. Renata towarzyszył debiut artystki obdarzonej pięknym sopranem Mileny Sołtys –Walosik oraz dwóch młodych krościenczanek: Agnieszki Hamerskiej i Klary Pawłowskiej. Końcowym oklaskom i gratulacją nie było końca. Wszystkim słuchaczom koncert na pewno na długo pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że występ naszego Chóru Parafialnego będzie stałym elementem kolejnych edycji festiwalu. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT