Uczyń serca nasze według serca Twego

najswietsze serca pana jezusaCzerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. Kult Serca Zbawiciela sięga samych początków chrześcijaństwa. Jego szczególny rozwój nastąpił dopiero po objawieniach św. Małgorzaty Marii Alacoque. Oprócz Litanii równie piękną praktyką jest przyjmowanie Komunii św. wynagradzającej przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Szczególnie eksponowaną cechą tych nabożeństw jest ogrom łask udzielanych tym, którzy je odprawiają oraz członkom ich najbliższych rodzin, a przede wszystkim wzrastanie duchowe w miarę ich odprawiania. Kult Bożego Serca przypomina nam na nowo jak bardzo Chrystus umiłował nas słabych, bezradnych i grzesznych. Uświadamia nam jak bardzo wiele Jezus chce nam dać. Tylko od nas zależy czy z tego skorzystamy. /M.S./

Nabożeństwa Czerwcowe będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00

KANCELARIA

KONTAKT