„Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon”

Na koniec Moje Niepokalane Serce zatryumfujeW maju rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. 13 maja 1917 r. w dolinie Cova da Iria w Fatimie trojgu pastuszkom objawiła się Matka Boża. Podczas 6 objawień każdego 13 dnia miesiąca piękna Pani wzywała do odmawiania różańca. Przepowiedziała koniec wojny oraz przekazała dzieciom tak zwane „tajemnice fatimskie”. 64 lata później 13 maja 1981 r. podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra w Rzymie, Mehmet Ali Agca dokonał nieudanego zamachu na życie Jana Pawła II. Papież Polak swoje cudowne ocalenie przypisał Matce Bożej. Powiedział: „Nie wiem, kto włożył pistolet w rękę strzelca, wiem jednak, kto zmienił lot kuli…” W tym roku obchodzimy 40 rocznicę tego wydarzenia. 13 czerwca Łucja ze smutkiem zapytała Matkę Bożą czy po śmierci Franciszka i Hiacynty zostanie sama. Odpowiedz Maryi była następująca: „…Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”. Te słowa są również przesłaniem dla nas. W życiowych trudnościach czy przeciwnościach losu nie traćmy nadziei. Zawierzajmy nasze codzienne sprawy sercu Maryi, sercu, które jest otwarte dla każdego. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT