I co czuje, i co żyje, niech z nami sławi Maryję

majowe grafikaRozpoczynamy Maj – jeden z najpiękniejszych miesięcy roku, szczególnie poświęcony Maryi. W majowe wieczory gromadzimy się w kościele lub coraz rzadziej przy przydrożnych kapliczkach, by śpiewem litanii loretańskiej wysławiać cnoty i przywileje Matki Bożej. Sama nazwa litanii wzięła się od włoskiego miasteczka Loretto. To właśnie tam znajduje się domniemany dom Matki Bożej. Miał on zostać cudownie przeniesiony przez aniołów z Nazaretu do Loretto. Okazuje się, że legenda wcale nie jest daleka od prawdy. Bowiem Święty domek do Loretto sprowadziła rodzina Angeli, co po włosku znaczy aniołowie. Majówka to czas, kiedy możemy zawierzyć Maryi nasze sprawy, problemy, trudności i to wszystko, z czym się borykamy. Bo kto nam pomoże jak nie nasza mama.

Nabożeństwa majowe będą celebrowane codziennie po Mszy św. wieczornej, a w Niedzielę o godz. 18.00.

KANCELARIA

KONTAKT