Niedziela Biblijna

biblia123Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Hasłem tegorocznej Niedzieli i Tygodnia Biblijnego są słowa Jezusa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego, w którym rozważamy tajemnicę Eucharystii. Zachęcajmy siebie nawzajem do częstego sięgania po Pismo Święte i rozważania go, a także modlitwy słowami Biblii. W ciągu całego dnia znajdźmy choć chwilę, by pochylić się nad np. Ewangelią przewidzianą na dany dzień.

KANCELARIA

KONTAKT