Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia

Zwiastowanie nmp123Na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem przeżywamy tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Episkopat Polski ustanowił dzień 25 marca Dniem Świętości Życia. Uroczystość ta przypomina nam o wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, prostej niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to w Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga. W dzisiejszych czasach obserwujemy jak bardzo zagrożone jest życie poczęte. Jak wiele matek decyduje się na grzech aborcji. Wszystkie matki oczekujące na rozwiązanie otaczajmy modlitwą i pomocą, aby cieszyły się, że mogą dać życie i wiarę swoim dzieciom. Zachęcamy do podjęcia „Adopcji Dziecka Poczętego”. Dokładne informacje oraz modlitwy znajdują się TUTAJ. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT