100. rocznica urodzin Ks. Franciszka Blachnickiego

Ks Franciszek123Niezłomny Kapłan, patriota, więzień obozu w Auschwitz, założyciel Ruchu Światło-Życie oraz wspólnot życia konsekrowanego, organizator Krucjaty Wstrzemięźliwości, wielokrotnie prześladowany przez Służby Bezpieczeństwa PRL, przyjaciel Ks. Bronisława Krzana. Mowa o Czcigodnym Słudze Bożym Księdzu Franciszku Blachnickim. W roku 2021 obchodzimy setną rocznicę Jego urodzin. Ks. Franciszek Blachnicki przyszedł na świat 24 marca 1921 r. w Rybniku. Obchody setnej rocznicy Jego urodzin będą odbywały się m.in. w Krościenku, gdzie założył ogólnopolskie centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce. 27 marca o godz. 17 biskup Tarnowski Andrzej Jeż będzie przewodniczył Mszy Św. przy grobie Sługi Bożego. Zachęcamy do licznego udziału, oraz modlitwy o rychłą beatyfikację Ojca Franciszka. W wydaniu Gościa Niedzielnego z Niedzieli 21.03.2021 znajduje się ciekawy artykuł na temat działalności Ks. Franciszka w Krościenku. Polecamy także inne artykuły: Tutaj i Tutaj.

Warto zajrzeć także na stronę Oazy.

KANCELARIA

KONTAKT