Rozpoczynamy Wielki Post

Wielki Post grafika17 lutego rozpoczynamy czterdziestodniowy okres przygotowania do radosnego świętowania Wielkanocy zwany Wielkim Postem. Rozpoczyna go środa popielcowa. Podczas Mszy Świętej wierni poddają się obrzędowi posypania głów popiołem pochodzącym ze spalonych w ubiegłym roku palm wielkanocnych. Wypowiadane przez Kapłana słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „prochem jesteś i w proch się obrócisz” mają przypominać o kruchości i przemijalności życia doczesnego człowieka. W środę popielcową obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Najważniejszymi formami pokuty są: modlitwa, post i jałmużna. Wielki Post jest czasem pokuty, modlitwy, a także poprawy relacji z Bogiem. Nie zmarnujmy tego czasu, aby dobrze przygotować się na święta paschy. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT