Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Światowy Dzień Chorego

cccwww11 lutego we wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes przeżywamy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Co roku do francuskiego Lourdes pielgrzymują miliony pątników, aby w grocie Massabielskiej, miejscu objawień Matki Bożej prosić Boga o łaskę powrotu do zdrowia. Podczas 18 objawień Matka Boża wzywała do modlitwy i pokuty. W jednym z nich Biała Pani wskazała Bernadetcie miejsce skąd wytrysnęło źródełko z cudowną wodą, którą dziś pielgrzymi zabierają do swoich domów. Za przyczyną Maryi, módlmy się za wszystkich chorych na duszy i ciele, cierpiących i starszych, aby nie upadali na duchu, ale łączyli swe cierpienia z cierpieniami Chrystusa. Pamiętajmy też o służbie medycznej i wszystkich, którzy zajmują się chorymi, aby dobry Bóg wynagrodził ich trudy. /M.S./

 

KANCELARIA

KONTAKT