Pieniński Festyn Integracyjny

festyn parafialny 2016 49

W minioną niedzielę, 19 czerwca, odbył się w Krościenku Pieniński Festyn Integracyjny, którego głównymi organizatorami były: parafia p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku n. D., Fundacja Dzieci Pienin, Urząd Gminy i Gminne Centrum Kultury w Krościenku. Środki finansowe w kwocie 5 000 zł przekazał na tę imprezę Zarząd Województwa Małopolskiego. Organizatorów wsparli lokalni sponsorzy: ZEW Niedzica SA, Pieniński Bank Spółdzielczy, poseł Anna Paluch i firmy: Kinga Pienińska, Knap, Lody u Marysi, GURU Computers, Crosna SPA, Adventure SKY, Sklep Motoryzacyjno-Sportowy K. Salwierz, Zakład Stolarski Z. Duda, Sklep Wielobranżowy M. Brzegowska, Zakład Elektro-Budowlany P. S. Kasprzak.

            W trakcie trwania festynu zbierane były datki na parafialną ochronkę. Przygotowano loterię fantową z wartościowymi nagrodami.

Na scenie wystąpiła muzyka Jaśka Kubika, grupa śpiewacza Krościeńczanki, zespół Małe Pieniny, Grywałdzkie Nucicki, krościeńskie młode talenty i dzieci z ochronki.

W amfiteatrze odbyła się licytacja oryginalnych wianków z naturalnych kwiatów, uplecionych przez Krystynę Aleksander, włączającą się po raz kolejny w dobroczynną akcję, tym razem na rzecz dzieci z ochronki. Pozostałe wianki wykonała Zofia Walicka. Artyści pienińscy prezentowali wyroby artystyczne i malarstwo.

Strażacy OSP z Tylki, Kątów i Krościenka zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego. Nie brakowało chętnych do wspinaczki oraz tyrolki nad Dunajcem. Te sportowe atrakcje przygotowali i nadzorowali ratownicy GOPR-u.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku zadbali o najmłodszych: malowali twarze i pomagali w występach tanecznych.

Członkinie Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich częstowały zza stołów pełnych regionalnych potraw.

Wieczorem na scenie wystąpił kabaret Czwarta Fala, a kolorowe wianki popłynęły Dunajcem.

 tekst i zdjęcia: Bożena Soliwoda

KANCELARIA

KONTAKT