Kwietniowy turniej szachowy.

1004772 lapsze nizneW sobotnie popołudnie 11 kwietnia 2015 roku dorośli i dzieci mogli wziąć udział w kolejnym turnieju szachowym, zorganizowanym przez parafię p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku. Dzisiejsze rozgrywki tradycyjnie rozpoczęły się i zakończyły wspólną modlitwą. Szachiści rywalizowali w poszczególnych grupach wiekowych. Ksiądz proboszcz Henryk Homoncik zorganizował jak zwykle na plebanii poczęstunek dla wszystkich zawodników.

Dzisiejszy turniej, podobnie jak poprzednie, odbył się głównie z myślą o młodzieży. Był kolejną już szansą  pożyteczngo spędzenia wolnego czasu oraz szansą na realne spotkanie z tymi, którzy mają podobne  zainteresowania. Dzieci, siadając przed szachownicą, a tym samym odchodząc od monitorów komputerów, tabletów, smartfonów czy telewizorów idą w kierunku myślenia twórczego, matematycznego, abstrakcyjnego, myślenia logiczno - wyobrażeniowego.


Wyniki indywidualne w poszczególnych kategoriach:

Szkoły podstawowe-dziewczyny:

1. Natalia Bąk, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
2. Agnieszka Potaśnik, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.
3. Kinga Gabryś, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie

Szkoły podstawowe-chłopcy:

1. Michał Soliwoda, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.
2. Kacper Trzęsała, Szkoła Podstawowa w Krościenku n.D.
3. Filip Czerwiec, Szkoła Podstawowa w Krościenku n.D.
4 Kacper Koper, Szkoła Podstawowa w Krościenku n.D.

Gimnazja:

1. Remigiusz Topolski, VI Gimnazjum MCE w Krościenku n.D.
2. Mateusz Potaśnik, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
3. Piotr Bąk, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. Zygmunt Soliwoda, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu
2. Mateusz Trzęsała, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu

Jak zawsze, bez względu na zajmowaną lokatę, dla wszystkich zawodników zostały przygotowane nagrody. Tradycyjnie zakupiłem je za przybliżoną równowartość mojej diety radnego za udział w posiedzeniu. To sprawdzone od kilku lat rozwiązanie kwestii nagród powoduje, że rozgrywki pozbawione są niezdrowej rywalizacji. Ponieważ na każdego zawodnika czeka nagroda, dlatego nie liczy się zdobycie wysokiej lokaty za wszelką cenę, ale ważny jest udział i wspólna rozrywka.

Z szachowym pozdrowieniem:
Zdzisław Soliwoda

KANCELARIA

KONTAKT