Wspólne kolędowanie

100 3961 szopki w kosciele wynik wynikOkres Bożego Narodzenia to czas na wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i kultywowanie tradycji. W niedzielne popołudnie mieszkańcy Krościenka oraz turyści mogli wziąć udział w spotkaniu na krościeńskim rynku, zorganizowanym przez Związek Podhalan Oddział w Krościenku n.D. oraz przez Wójta Gminy Krościenko n.D.

Na profesjonalnej scenie ustawionej obok kościoła o godz. 14.00 wystąpiła Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Krościenku n.D. Następnie od 14.30 można było obejrzeć przedstawienie: "Szopka Pienińska" S. Czepiela w wykonaniu Parafialnego Klubu "Grywałdzkie Nucicki". 

O godz. 15.00 na wspólne kolędowanie zaprosił Związek Podhalan Oddział w Krościenku n.D. oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Podegrodzie" a o 16.15 wystąpiła kapela "Białopotocanie".  Oficjalne życzenia złożyli: Jan Dyda- Wójt Gminy Krościenko n.D. oraz Marian Jarosz- Prezes Związku Podhalan Oddział w Krościenku n.D. W trakcie spotkania można było bezpłatnie degustować regionalne potrawy wigilijne przygotowane przez krościeński Związek Podhalan. Rozdawane były także opłatki, którymi mogliśmy się dzielić podczas składania życzeń.

Od godziny 16.30 można było wziąć udział w koncercie kolęd zorganizowanym w kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza. Czterogłosowy chór parafialny pod kierunkiem Siostry Renaty zaprezentował kolędy, niektóre rzadko słuchane, inne bardziej znane, choć czasem w nowych aranżacjach. Na niedzielny repertuar złożyły się m.in. "Jezu Śliczny Kwiecie" M.M. Mioduszewskiego w opracowaniu P. Bębenka; "Adeste Fidelis" (Pospieszcie) w opr. D.Willcocks; "Ciesz się, wesel, Betlejem" W. Kosiek, P. Pałka; Suita (Gloria) opr. M. Gabzdyl; "Oj Maluśki" opr. J Siedlik, "Narodził się nam Zbawiciel", "Bóg zawitał do nas z nieba", "Na Boże Narodzenie" i inne.

Podczas koncertu była prezentowana "żywa szopka" w której aktorzy
wcielili się w postacie "Świętej Rodziny", aniołów i pasterzy. Można było
także obejrzeć wystawione w kościele szopki, które zostały
wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w
Krościenku.

Z.Soliwoda

KANCELARIA

KONTAKT