TRZECH TENORÓW W KROŚCIENKU N.D. FINAŁ JUBILEUSZOWEGO 5. LETNIEGO FESTIWALU „PIENINY-KULTURA-SACRUM”

TRZECH TENORÓW W KROŚCIENKU N.D.

FINAŁ JUBILEUSZOWEGO 5. LETNIEGO FESTIWALU „PIENINY-KULTURA-SACRUM”

final-sacrum-20149 sierpnia w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. po raz ostatni w tym roku zabrzmi muzyka organowaO godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Bohaterami koncertu będą znakomici Artyści-wokaliści, których oprócz tego, iż śpiewają tenorem łączy przede wszystkim powołanie. Wszyscy oni są bowiem osobami duchownymi, zakonnikami jak i księżmi diecezjalnymi, reprezentującymi odległe od siebie miasta: o. Rafał Kobyliński - Poznań, ks. Zdzisław Madej - Wrocław oraz ks. Paweł Sobierajski - Sosnowiec. Przed laty postanowili oni połączyć swoje artystyczne siły, tworząc zespół pod nazwą „Servi Domini Cantores”.

Występują nawet w składzie pięcioosobowym. Ich występy spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy, a bisom na ogół nie ma końca. Zaprezentują program złożony z dzieł wokalnych muzyki sakralnej trzech stuleci, nie zabraknie także utworów popularnych, stanowiących obowiązkowy kanon repertuarowy męskich głosów wokalnych. Zabrzmi także muzyka organowa w wykonaniu Agnieszki Radwan-Stefańskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Joachima Grubicha, związanej na co dzień z macierzystą uczelnią, dyrektora artystycznego Festiwalu, nie tylko jako akompaniament do utworów wokalnych, lecz także w postaci solowych dzieł napisanych na ten instrument.

 

Wstęp na koncert wolny!

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic przy współpracy z parafiami w Krościenku n. Dunajcem oraz w Sromowcach Wyżnych. Mecenasem Festiwalu jest ZEW Niedzica S.A., partnerami: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa w Krościenku n.D., Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. oraz cukiernia Piotrowscy z Krościenka n.D. Patronat honorowy objął JE. Ks. Bp. Wiesław Lechowicz.

KANCELARIA

KONTAKT