MISTRZ I STUDENT – KOLEJNY KONCERT W RAMACH 5. LETNIEGO FESTIWALU „PIENINY-KULTURA-SACRUM”

MISTRZ I STUDENT –
KOLEJNY KONCERT W RAMACH 5. LETNIEGO FESTIWALU „PIENINY-KULTURA-SACRUM”

 

W sobotę 2 sierpnia o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem obok muzyki organowej zabrzmi instrument dęty, nieczęsto spotykany razem z organami, do tego w sakralnym wnętrzu. Będzie to klarnet. Na organach zagra niemiecki organista Christian Zierenberg, związany na co dzień ze starym niemieckim miastem Rotenburg nad Fuldą. Christian Zierenberg specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej, współpracuje z licznymi niemieckimi zespołami wykonującymi muzykę baroku, dla których realizuje partie organów. Chętnie wykonuje także dzieła francuskiej literatury organowej, klasyki XX wieku. Jest uznanym specjalistą w zakresie budownictwa organowego i rekonstrukcji zabytkowych instrumentów. Razem z artystą z Niemiec zagra młody muzyk pochodzący z Krościenka, student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu prof. Andrzeja Godka, Wojciech Kwiatek. Jest to obiecujący muzyk, którego talent i praca były już niejednokrotnie nagradzane podczas międzynarodowych konkursów muzycznych. Wraz z organistą Christianem Zierenbergiem przyjedzie również jego małżonka, śpiewająca sopranem Christhild Dietz-Zierenberg. Jej głos usłyszymy podczas sobotniego koncertu w dwóch utworach składających się na całościowy program.

Festiwal odbywa się dzięki pomocy finansowej ZEW Niedzica SA oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Partnerami wydarzeń są: Pensjonat Crosna Spa z Krościenka n. Dunajcem, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. Dunajcem oraz Cukiernia Piotrowscy. Patronat honorowy nad Festiwalem objął ksiądz biskup Wiesław Lechowicz. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Serdecznie zapraszamy!

 

KANCELARIA

KONTAKT