Ostatni w tym roku szkolnym turniej szachowy.

turniej2 wynikW sobotę 21 czerwca 2014 roku dorośli i młodzież mogła wziąć udział w ostatnim w tym roku szkolnym turnieju szachowym, zorganizowanym przez parafię p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku. Rozgrywki tradycyjnie rozpoczęły się i zakończyły wspólną modlitwą. Ksiądz proboszcz Henryk Homoncik zorganizował jak zwykle na plebanii poczęstunek dla wszystkich zawodników. W przerwach między rundami młodzi grali w piłkę na boisku obok kościoła. Każdy zawodnik musiał rozegrać 14 oddzielnych partii, co daje sumę 105 różnych rozgrywek, które odbyły się tego popołudnia.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce z kompletem 14 punktów zajął Zygmunt Soliwoda z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu. W kategorii gimnazjów najlepszy był Mateusz Potaśnik przed Piotrem Bąkiem, obaj z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. W klasyfikacji szkół podstawowych klasy 4-6 bardzo dobry wynik (10 pkt) osiągnął Mikołaj Biziak ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego w Krakowie. Kolejne miejsca uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.: Michał Soliwoda (9 pkt), Kacper Trzęsała (7,5 pkt) Remigiusz Topolski i Michał Kozielec.

 

W klasyfikacji szkół podstawowych klasy 1-3 pierwsze miejsce uzyskał

Filip Czerwiec, kolejne miejsca uzyskali: Adam Batkiewicz, Agnieszka

Potaśnik - wszyscy ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w

Krościenku n.D.

Poziom zawodów był wysoki i wyrównany. Bez znaczenia na zajmowaną

lokatę dla wszystkich zawodników zostały

przygotowane drobne nagrody. Tradycyjnie zakupiłem je za ok. 180 zł –

przybliżona równowartość mojej jednej diety za udział w posiedzeniu

Rady Gminy. Dzięki takiemu rozwiązaniu kwestii nagród, wypróbowanemu

od

kilku lat, rozgrywki odbywają się w życzliwej i sportowej atmosferze,

bez niezdrowej rywalizacji. Ponieważ na każdego zawodnika i tak czeka

nagroda, dlatego nie liczy się lokata nade wszystko, ale liczy się

udział i wspólna przyjemna rozrywka intelektualna.

Z szachowym pozdrowieniem:

Zdzisław Soliwoda

KANCELARIA

KONTAKT