Dziękczynna Msza św. połączona z przekazaniem Iskry Miłosierdzia Bożego

002kanonizacjaW niedzielę 27 kwietnia 2014 roku w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. została odprawiona dziękczynna Msza św. połączona z przekazaniem Iskry Miłosierdzia Bożego. Po mszy świętej licznie zebrana publiczność wysłuchała koncertu z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

W koncercie wystąpili: Chór Parafialny z Krościenka, Orkiestra Dęta OSP Krościenko, zespół „ Krościencanki” oraz muzyki góralskie -  „Białopotocanie” z Krościenka, „Braciskowie” z Grywałdu, „ Dolina Słomki” ze Stronia- gmina Łukowica i „Pieniny” z Krościenka.

Półtoragodzinne przedstawienie składało się z utworów muzycznych, pieśni solowych i chóralnych związanych z Janem Pawłem II. Poszczególne pieśni i fragmenty instrumentalne były wzbogacone przez multimedialną prezentację fragmentów homilii Jana Pawła II i wspomnień z Jego pielgrzymek. Wzruszający koncert był co chwilę przerywany gromkimi oklaskami.

Organizatorami koncertu byli: ks. proboszcz Henryk Homoncik, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej oraz Biuro Usług Turystycznych Salamon Travel- Marek Salamon.

Zdzisław Soliwoda