Turniej szachowy dla dzieci i dorosłych w parafii Krościenko.

krosc-szachy-02-014-2W sobotę 8 marca 2014 roku wszyscy chętni mogli wziąć udział w turnieju szachowym, zorganizowanym przez parafię p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku. Na zaproszenie z ogłoszeń parafialnych zapisało się 23 szachistów. Ksiądz proboszcz Henryk Homoncik zorganizował na plebanii poczęstunek dla wszystkich. Turniej rozpoczął się i zakończył wspólną modlitwą. Wśród 23 miłośników szachów biorących udział w sobotnim turnieju było także kilku nowych adeptów " gry królewskiej". To warte odnotowania, ponieważ młodzież do niedawna grająca nieprzerwanie w krościeńskich turniejach, teraz często uczy się lub studiuje poza Krościenkiem. Ich miejsca przy szachownicach zastępują stopniowo nowi koledzy.

Sobotnie spotkanie przy szachownicach było kolejny raz ciekawym sposobem na zajęcie wolnego czasu, zwłaszcza dla młodzieży, która potrzebuje alternatywy dla siedzenia przed telewizorem czy monitorem komputera. W jednej tylko grupie szkół podstawowych rozegrano 120 partii, każdy zawodnik rozegrał ich 15. Trudno więc się dziwić, że zorganizowana była przerwa, podczas której można było pograć w piłkę. Nad organizacją i przebiegiem zawodów czuwał Zdzisław Soliwoda.

W kategorii szkół podstawowych :
1 miejsce- ex aequo Karol Wolski i Michał Soliwoda (obaj po 14 punktów)
2 miejsce- Piotr Wolski (13 punktów)
3 miejsce- Kacper Trzęsała (12,5 punktów)
(Kolejne miejsca z niewielkimi stratami punktowymi: Filip Czerwiec-11 pkt,
Julia Musiał- 9 pkt, Agnieszka Potaśnik- 9 pkt, Remigiusz Topolski- 7,5
pkt, Michał Kozielec- 6 pkt, Bartosz Kozłecki 6 pkt. i in.)


W kategorii gimnazjalistów uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jan Pawła
II w Krościenku n.D :
1 miejsce- Mateusz Potaśnik
2 miejsce- Marek Kwak
3 miejsce- Piotr Bąk


W klasyfikacji generalnej grupy starszej pierwsze miejsce zajął Zygmunt Soliwoda przed Mateuszem Trzęsałą- obaj z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu Bez znaczenia na lokatę dla wszystkich zawodników z krościeńskich szkół, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zostały przygotowane nagrody. Zostały one  tradycyjnie sfinansowane przez organizatora (łączna wartość ok. 180 zł – przybliżona równowartość jednej diety za udział w posiedzeniu Rady Gminy) Dodatkowo nagrody ufundował gospodarz turnieju- proboszcz Henryk Homoncik. Kolejny turniej przy krościeńskiej parafii planowany jest pod koniec kwietnia.


Z szachowym pozdrowieniem:
Zdzisław Soliwoda

KANCELARIA

KONTAKT