Turniej szachowy w parafii Krościenko.

szachy-parafia-39Rozpoczęły się ferie zimowe. Młodzież i dzieci nie są w tym czasie skazane na nudne siedzenie przed komputerem czy telewizorem. Czekają na nich w wielu miejscach propozycje wspólnego, pożytecznego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Już w sobotę 1 lutego krościeńska młodzież mogła wziąć udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez parafię  p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku.

Nad przebiegiem zawodów zorganizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum czuwali bardziej doświadczeni adepci „gry królewskiej” ze szkoły średniej.  Ksiądz proboszcz  Henryk Homoncik zorganizował na plebanii poczęstunek dla wszystkich. Turniej rozpoczął się od wspólnej modlitwy.

 

 Każdy z uczestników turnieju rozegrał po 13 partii z różnymi przeciwnikami. Poziom był wyrównany, rywalizacja zacięta do ostatniej rundy a zawodnicy zdobywali zbliżoną ilość punktów.

W klasyfikacji generalnej  pierwsze miejsce z wynikiem 11 punktów zdobyli  ex aequo : Natalia Bąk ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie  i Michał Soliwoda ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku. Drugie miejsce z wynikiem 10 punktów zdobyli  ex aequo :  Mateusz Potaśnik z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku i Kacper Trzęsała ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku. Trzecie miejsce z 9 punktami zdobył Piotr Bąk z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku.

W kategorii gimnazjalistów:
1 miejsce- Mateusz Potaśnik
2 miejsce- Piotr Bąk
3 miejsce- Michał Kostrz


W kategorii szkól podstawowych klasy 4-6:
1 miejsce- ex aequo Michał Soliwoda i Natalia Bąk
2 miejsce- Kacper Trzęsała
3 miejsce- Julia Musiał
Kolejne miejsca z niewielkimi stratami punktowymi: Karol Wolski, Remigiusz Topolski, Michał Kozielec

W kategorii szkól podstawowych klasy 1-3:
1 miejsce- ex aequo Piotr Wolski i Filip Czerwiec
2 miejsce- Adam Batkiewicz
3 miejsce- Damian Konieczny

Rozgrywki odbyły się  w życzliwej i sportowej atmosferze, bez niepotrzebnych frustracji czy  zaciekłej rywalizacji między uczniami.  Nie liczyła się lokata nade wszystko, ale  przyjemność gry ,  ponieważ  wszyscy zawodnicy, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, otrzymali nagrody. Zostały one  tradycyjnie sfinansowane przez organizatora (łączna wartość ok. 180 zł – przybliżona równowartość diety za udział w posiedzeniu Rady Gminy)

Z szachowym pozdrowieniem:
Zdzisław Soliwoda


KANCELARIA

KONTAKT