W myśl słów św. Augustyna, który powiedział: “Kto śpiewa modli się podwójnie”, także Schola Dziecięca ubogaca pieśniami Msze Święte dla dzieci o godz. 1100 . Włącza się także w sprawowanie oprawy muzycznej podczas różnych uroczystości parafialnych.

schola-dziecieca

"Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je."   (Mk 10, 13-16)

Ochronka-Kroscienko-20

• Czytania na sobotę, 16 grudnia 2017