19 NIEDZIELA ZWYKŁA 09.08.2020

1. Witamy Gości przybyłych  do Krościenka. Życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych świątyniach.
  2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie jak zwykle we środę po Mszy św. wieczornej.
  4. We czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej wokół nowego kościoła.
  5. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów po Mszy św. o godz. 11.00.
  6. Wraz z Fundacją Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, organizatorem Letniego Festiwalu “Pieniny-Kultura-Sacrum”, który w tym roku nie odbywa się jak w ubiegłych latach w postaci cyklu cotygodniowych koncertów, serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na jedyne muzyczne spotkanie z muzyką organową i ludową. W najbliższą sobotę 15 sierpnia, po wieczornej mszy świętej o godz. 19.00 zagrają dla nas: wirtuoz organów Marek Stefański oraz Kapela Góralska Jaśka Kubika. Koncert będzie połączony z projekcją filmu o krościeńskich galeriach artystycznych, powstałego w ramach programu 'Kultura w sieci'. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niecodziennym multimedialnym wydarzeniu.
  7. Zachęcam do nabycia prasy religijnej przy wyjściu z kościoła.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Maria Wójcik z Tylki i śp. Stanisława Kozielec z ul. Sobieskiego. (pogrzeb jutro o godz. 14.00)  Dobry Jezu a nasz Panie ….

Więcej artykułów…