Przyjcie aspirantow 10 02 2019W ubiegłą niedzielę podczas Mszy Świętej odbyło się uroczyste przyjęcie do grona aspirantów sześciu chłopców z naszej parafii. Jak usłyszeliśmy w obrzędzie rozpoczęli oni „czas przygotowania i próby”. Jesteśmy o nich spokojni. W trakcie czterech miesięcy cotygodniowej nauki podczas zbiórek już wykazali się niemałą wytrwałością i determinacją. Teraz ubrani w komże, będą mogli z bliska uczestniczyć i przyglądać się sprawowaniu Mszy Świętej oraz zadaniom ministranta, jakie czekają ich w już niedalekiej przyszłości.

Rodzicom i całym rodzinom „sześciu odważnych” gratulujemy postawy synów. Możecie być z nich dumni.

Przy okazji – pozostałych rodziców, którzy posiadają pociechy w wieku od 2 klasy szkoły podstawowej wzwyż, zachęcamy, żeby to oni z kolei zachęcili je do służby przy Chrystusowym Ołtarzu, bądź dołączenia się do którejkolwiek z grup parafialnych. Kolejny kurs aspiranta rozpoczniemy od września.

• Czytania na niedzielę, 19 maja 2019

Piąta Niedziela Wielkanocna

(Dz 14, 21b-27)

Paweł i Barnaba wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele