20190112 112645XXI Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Szymbarku mogło się odbyć bez udziału grupy misyjnej działającej przy naszej parafii. Na szczęście nie musiało :-) Animatorki, dzieci oraz dzielni opiekunowie zamiast smacznie sobie spać, wybrali się do Szymbarku, aby tam jako diecezjalna wspólnota kolędników misyjnych podziękować Panu Bogu za tegoroczne kolędowanie.
Kolędnicy i pozostali uczestnicy mieli możliwość spotkania się z p. Izabelą Cywą, byłą dyrektorką szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, który jest dziełem kolędników misyjnych. Słuchali też świadectwa ks. Łukasza Niemca z Kazachstanu, który przedstawił sytuację dzieci w kraju jego posługi, jako całkowicie różną od tej, której doświadczają dzieci polskie. Nie brakło czasu na wspólną zabawę i wspólne chwalenie Pana Boga. Ułatwiły to dzieciom panie Gabriela Pyzia i Martyna Snopkowska. Ukoronowaniem spotkania była Msza Święta, której przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Więcej o tym, co działo się w Szymbarku można przeczytać tutaj.

Panu Marcinowi Pawłowskiemu dziękujemy serdecznie za zapewnienie nam profesjonalnego transportu!

Zapraszamy do galerii.

26 czerwiec 2019

• Czytania na środę, 26 czerwca 2019

Środa - wspomnienie dowolne św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła