20180923 120520W niedzielę 23 września do grona ministrantów zostało przyłączonych 5 aspirantów, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do pełnienia posługi ministranta. Od tej pory już w pełni podejmą zadania i obowiązki, które stoją przed nimi jako tymi, którzy służą (znaczenie słowa ministrant wywodzi się od łacińskiego ministrare, czyli służyć, posługiwać). Rodzicom nowo przyjętych ministrantów gratulujemy wspaniałych synów. Bądźcie z nich dumni! Chłopcom natomiast życzymy wytrwałości w podjętych zadaniach i ciągłego dojrzewania w wierze. Posługa przy ołtarzu podczas Mszy Świętej jest najlepszym czasem i miejscem do pogłębiania swojej wiary i budowania relacji z Panem Jezusem.
 
Już niebawem w naszej parafii rozpoczniemy kolejny kurs ministrancki. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do elitarnego grona Liturgicznej Służby Ołtarza w Krościenku. Zapisy na kurs u ks. Krzysztofa.
 
Króluj nam Chryste!
 
       

porzadek mszy 2

Rzymskokatolicka Parafia
p.w. Wszystkich Świętych
w Krościenku nad Dunajcem

ul. Jana Sobieskiego 2 A
34-450  Krościenko n.D
tel.: 18 262-30-15,

Kancelaria Parafialna
czynna w dni powszednie
od 16:00 do 17:00
oraz po Mszy Św. wieczornej

decor-dol

Czytanie liturgiczne na:

  • Czytania na niedzielę, 19 maja 2019

    Piąta Niedziela Wielkanocna

    (Dz 14, 21b-27)

    Paweł i Barnaba wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele

    ...

Niezbędnik chrześcijanina

Na skróty

logo diec-tarnowsk

oaza

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej

Zgromadzenie Sióstr BDNP

 


 

 gosc-niedzielny

Tarnowski Gość Niedzielny


rdn-malopolska

Rozgłośnia Diecezji Tarnowskiej


caritas logo d

Caritas Diecezji Tarnowskiej


wsd-tarnow

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie


 opoka

Serwis opoka.org.pl

 SYNOD 300x180