20180923 120520W niedzielę 23 września do grona ministrantów zostało przyłączonych 5 aspirantów, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do pełnienia posługi ministranta. Od tej pory już w pełni podejmą zadania i obowiązki, które stoją przed nimi jako tymi, którzy służą (znaczenie słowa ministrant wywodzi się od łacińskiego ministrare, czyli służyć, posługiwać). Rodzicom nowo przyjętych ministrantów gratulujemy wspaniałych synów. Bądźcie z nich dumni! Chłopcom natomiast życzymy wytrwałości w podjętych zadaniach i ciągłego dojrzewania w wierze. Posługa przy ołtarzu podczas Mszy Świętej jest najlepszym czasem i miejscem do pogłębiania swojej wiary i budowania relacji z Panem Jezusem.

Już niebawem w naszej parafii rozpoczniemy kolejny kurs ministrancki. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do elitarnego grona Liturgicznej Służby Ołtarza w Krościenku. Zapisy na kurs u ks. Krzysztofa.

Króluj nam Chryste!

• Czytania na środę, 12 grudnia 2018

Środa II tygodnia adwentu - wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

(Iz 40,25-31)

„Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał?” — mówi Święty.

...