Powodzeniem zakończyły się starania parafii w Krościenku o pozyskanie środków finansowych na dokończenie remontu zabytkowego kościoła w Krościenku n.D. W lipcu 2018 roku została podpisana umowa z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Krakowie na udzielenie dotacji dla parafii w Krościenku. Tym razem wysokość dotacji wynosi 75 000 zł. Przeznaczona zostanie na zadanie pn:Remont kościoła pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem - etap II kontynuacja prac (z wyłączeniem wieży kościoła)”. Jak informuje ks. Proboszcz Henryk Homocnik: "już niebawem bezcenny krościeński zabytek zalśni nowym blaskiem. Termin wykonania zadnia to 30 września 2018 roku."

porzadek mszy 2

Rzymskokatolicka Parafia
p.w. Wszystkich Świętych
w Krościenku nad Dunajcem

ul. Jana Sobieskiego 2 A
34-450  Krościenko n.D
tel.: 18 262-30-15,

Kancelaria Parafialna
czynna w dni powszednie
od 16:00 do 17:00
oraz po Mszy Św. wieczornej

decor-dol

Czytanie liturgiczne na:

  • Czytania na niedzielę, 19 maja 2019

    Piąta Niedziela Wielkanocna

    (Dz 14, 21b-27)

    Paweł i Barnaba wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele

    ...

Niezbędnik chrześcijanina

Na skróty

logo diec-tarnowsk

oaza

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej

Zgromadzenie Sióstr BDNP

 


 

 gosc-niedzielny

Tarnowski Gość Niedzielny


rdn-malopolska

Rozgłośnia Diecezji Tarnowskiej


caritas logo d

Caritas Diecezji Tarnowskiej


wsd-tarnow

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie


 opoka

Serwis opoka.org.pl

 SYNOD 300x180