zesanie Ducha witego www

transmisja belka small png

Remont Starego Kościoła

W lipcu 2017 roku rozpoczął się pierwszy etap remontu gotyckiego kościoła pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem, który został w swojej najstarszej części wybudowany na przełomie XIII i XIV wieku. Zakres prac obejmuję wymianę pokrycia dachu z gontu, wymianę instalacji odgromowej, wymianę rynien i rur spustowych, remomont więźby dachowej nad kruchtą południową. Całość kosztów wykonania tego pierwszego etapu wynosi 233 tys. zł. Wykonawcą inwestycji jest doświadczona firma p. Józefa Paczki z Nowego targu. Parafia pw. Wszystkich Świętych pozyskała na ten cel dofinansowanie od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie w wysokości 100 tys. zł. Termin wykonania zadania- 30 wrzesień 2017 roku.