Drodzy Diecezjanie!

Wydawany w Nowym Sączu od 1991 roku katolicki miesięcznik dla dzieci „Promyczek Dobra” obchodzi w tym roku srebrny jubileusz powstania. Pierwszy numer „Promyczka” ukazał się 25 lat temu na Boże Narodzenie i był wówczas pierwszym na rynku czasopismem katolickim dla dzieci. Obecnie miesięcznik dociera do ponad dwudziestu tysięcy czytelników, co sprawia, że jest drugim co do wielkości nakładu czasopismem katolickim dla dzieci.

„Promyczek Dobra” stanowi ciekawą, profesjonalnie przygotowywaną pomoc edukacyjną, wychowawczą i formacyjną dla dzieci. Dlatego gorąco zachęcam rodziców, duszpasterzy i katechetów, aby od najmłodszych lat rozbudzali w dzieciach nawyk sięgania po prasę katolicką. Serdecznie zapraszam przede wszystkim same dzieci do korzystania z propozycji wydawniczych przygotowanych właśnie dla nich. Z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 6 lat Wydawnictwo „Promyczek” postanowiło opracowywać drugi miesięcznik noszący tytuł „Mały Promyczek”. Ufamy, że przyczyni się on do budzenia wiary oraz wrażliwości na dobro i piękno już u najmłodszych.

Wszystkich Diecezjan proszę o stałą modlitwę w intencji dzieci, aby otoczone troską i pomocą dorosłych, mogły wzrastać w mądrości, w dobrym, w łasce u Boga i u ludzi.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

źródło: www.diecezja.tarnow.pl