W lipcu tego roku nowe media zalały tysiące krótkich dokumentów z ŚDM w Krakowie, urywków niepowtarzalnych chwil kręconych przez pielgrzymów z całego świata w sposób amatorski iPadem, smartfonem, aparatem czy kamerą GoPro. Pisząc „w sposób amatorski”, mamy na myśli pierwotne znaczenie słowa „amatorski” – czyli wykonany z miłością! Wasze filmiki często posiadają świeżość spojrzenia, jakiej nie mają inne profesjonalne produkcje, spontanicznie rejestrują nietuzinkowe spotkania ŚDM i bezpretensjonalnie oddają obraz chrześcijańskiego święta wiary, jakiego nie zarejestrowały media.

W ten sposób zrodził się pomysł na konkurs filmowy „Moje ŚDM” – objęty patronatem Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło i kard. Stanisława Dziwisza.

>>pobierz formularz

Celem konkursu jest zaprezentowanie autorskich materiałów filmowych, dokumentujących wydarzenia z tygodnia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 25-31 lipca 2016 roku.

Jeśli na waszych dyskach lub w pamięci smartfonów wciąż czekają niezmontowane fragmenty nagrań – czekamy na nie w dniach od 30 listopada do 24 grudnia (do północy). Akceptujemy każdą formę zapisu, wykonanego dowolną techniką (kamerą, komórką, aparatem fotograficznym etc.). Materiał powinien być nie dłuższy niż 10 min., ale nie krótszy niż minuta.

Materiały należy dostarczyć organizatorowi drogą elektroniczną, zamieszczając je na stronie mojesdm.krakow2016.com.

Prosimy uważnie zapoznać się z regulaminem konkursu (>>pobierz Regulamin).

Na zwycięzców trzech pierwszych miejsc czekają nagrody związane ze Światowymi Dniami Młodzieży: podróż do Panamy na XXXIV Światowe Dni Młodzieży Panama 2019, możliwość realizacji reportażu wraz z emisją na antenie regionalnej TVP 3 Kraków oraz nagroda rzeczowa.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 stycznia 2017, w święto Trzech Króli.

źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/

• Czytania na wtorek, 17 października 2017

Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

(Rz 1,16-25)