DSCN9293 Iskra Miłosierdzia

W niedzielne popołudnie, 7 sierpnia 2016 - w Amfiteatrze „Pod wierzbą” Siostry Służebniczki Dębickie zaprosiły do wspólnej zabawy. Było to już piąte wakacyjne spotkanie w Krościenku - z tańcem, rozważaniem i modlitwą. Poza muzycznymi atrakcjami Siostry zaproponowały rodzicom i dzieciom twórcze manualne zabawy, dla wszystkich przybyłych przygotowały upominki i słodycze.
Słoneczna pogoda i wyjątkowa atmosfera zachęciły wszystkich do wspólnego świętowania. Wieczór zakończył się modlitwą poprowadzoną przez księży z krościeńskiej parafii.
Obecnie Zakon Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej liczy 576 sióstr, które pracują w 92 placówkach w kraju i za granicą. Zgromadzenie realizuje charyzmat założyciela: błogosławionego Edmunda Bojanowskiego  (14.11.1814 – 7.08.1871), prowadząc dzieła opiekuńczo-wychowawcze, posługując dzieciom, ubogim i chorym.

Siostrom prowadzącym krościeńską ochronkę życzymy, aby podjęte przez nie wielkie dzieło wychowania dzieci sprawiało im wiele satysfakcji.

tekst, zdjęcia  Bożena Soliwoda

• Czytania na wtorek, 17 października 2017

Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

(Rz 1,16-25)