festyn parafialny 2016 49

W minioną niedzielę, 19 czerwca, odbył się w Krościenku Pieniński Festyn Integracyjny, którego głównymi organizatorami były: parafia p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku n. D., Fundacja Dzieci Pienin, Urząd Gminy i Gminne Centrum Kultury w Krościenku. Środki finansowe w kwocie 5 000 zł przekazał na tę imprezę Zarząd Województwa Małopolskiego. Organizatorów wsparli lokalni sponsorzy: ZEW Niedzica SA, Pieniński Bank Spółdzielczy, poseł Anna Paluch i firmy: Kinga Pienińska, Knap, Lody u Marysi, GURU Computers, Crosna SPA, Adventure SKY, Sklep Motoryzacyjno-Sportowy K. Salwierz, Zakład Stolarski Z. Duda, Sklep Wielobranżowy M. Brzegowska, Zakład Elektro-Budowlany P. S. Kasprzak.

            W trakcie trwania festynu zbierane były datki na parafialną ochronkę. Przygotowano loterię fantową z wartościowymi nagrodami.

Na scenie wystąpiła muzyka Jaśka Kubika, grupa śpiewacza Krościeńczanki, zespół Małe Pieniny, Grywałdzkie Nucicki, krościeńskie młode talenty i dzieci z ochronki.

W amfiteatrze odbyła się licytacja oryginalnych wianków z naturalnych kwiatów, uplecionych przez Krystynę Aleksander, włączającą się po raz kolejny w dobroczynną akcję, tym razem na rzecz dzieci z ochronki. Pozostałe wianki wykonała Zofia Walicka. Artyści pienińscy prezentowali wyroby artystyczne i malarstwo.

Strażacy OSP z Tylki, Kątów i Krościenka zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego. Nie brakowało chętnych do wspinaczki oraz tyrolki nad Dunajcem. Te sportowe atrakcje przygotowali i nadzorowali ratownicy GOPR-u.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku zadbali o najmłodszych: malowali twarze i pomagali w występach tanecznych.

Członkinie Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich częstowały zza stołów pełnych regionalnych potraw.

Wieczorem na scenie wystąpił kabaret Czwarta Fala, a kolorowe wianki popłynęły Dunajcem.

 tekst i zdjęcia: Bożena Soliwoda

porzadek mszy 2

Rzymskokatolicka Parafia
p.w. Wszystkich Świętych
w Krościenku nad Dunajcem

ul. Jana Sobieskiego 2 A
34-450  Krościenko n.D
tel.: 18 262-30-15,

Kancelaria Parafialna
czynna w dni powszednie
od 16:00 do 17:00
oraz po Mszy Św. wieczornej

decor-dol

Czytanie liturgiczne na:

  • Czytania na wtorek, 19 czerwca 2018

    Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne świętego Romualda z Camaldoli, opata

    (1 Krl 21, 17-29)
    Po śmierci Nabota Pan skierował słowo do Eliasza z Tiszbe: "Wstań i

    ...

Niezbędnik chrześcijanina

Na skróty

logo diec-tarnowsk

oaza

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej

Zgromadzenie Sióstr BDNP

 


 

 gosc-niedzielny

Tarnowski Gość Niedzielny


rdn-malopolska

Rozgłośnia Diecezji Tarnowskiej


caritas logo d

Caritas Diecezji Tarnowskiej


wsd-tarnow

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie


 opoka

Serwis opoka.org.pl

 SYNOD 300x180