Koncert wojtek.1 W sobotę 8 sierpnia  w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem odbył się czwarty, przedostatni już koncert w ramach VI Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

Podobnie, jak w ubiegłorocznej edycji Festiwalu mogliśmy posłuchać klarnecistę, krościenczanina Wojciecha Kwiatka, studenta Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dra hab. Janusza Antonika. Usłyszeliśmy także młodego włoskiego organistę Christiana Tarabbię, który w regionie Piemontu jest animatorem życia muzycznego oraz kustoszem wielu historycznych organów znajdujących się na terenie północnych Włoch.

Na wstępie ksiądz proboszcz Henryk Homoncik przywitał artystów oraz dyrektora i pomysłodawczynię Festiwalu Agnieszkę Radwan-Stefańską. Podziękował wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II za stałą pomoc w organizacji Festiwalu oraz licznie zebranej publiczności za chęć uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu artystycznym. Dyrektor Festiwalu Agnieszka Radwan-Stefańska przestawiła występujących artystów oraz program koncertu, nie zapominając o mecenasach i partnerach wydarzenia. Od kilku lat głównym mecenasem krościeńskiego festiwalu jest ZEW Niedzica S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Jak co roku sponsorem jest Pensjonat CrosnaSpa prowadzony przez Państwa Marię i Henryka Kozłowskich.

Koncertom w krościeńskiej świątyni towarzyszy wystawa pt. "Muzyczne Anioły", zorganizowana pod kierunkiem nauczycielki, pani Ewy Majerczak, przygotowana przez Uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.: Kamilę Bielawską, Edytę Dydę, Mateusza Koterbę, Weronikę Kozielec, Roksanę Maciąga, Julię Musiał oraz Julię Zborowską. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic, współorganizatorami są: parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. oraz parafia pw. św. Bartłomieja w Niedzicy.

Następny koncert odbędzie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 19.00 w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku. Wystąpią: Tomasz Glanc- organy i Jacek Ozimkowski-bas.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Soliwoda

• Czytania na wtorek, 19 czerwca 2018

Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne świętego Romualda z Camaldoli, opata

(1 Krl 21, 17-29)