Koncert wojtek.1 W sobotę 8 sierpnia  w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem odbył się czwarty, przedostatni już koncert w ramach VI Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

Podobnie, jak w ubiegłorocznej edycji Festiwalu mogliśmy posłuchać klarnecistę, krościenczanina Wojciecha Kwiatka, studenta Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dra hab. Janusza Antonika. Usłyszeliśmy także młodego włoskiego organistę Christiana Tarabbię, który w regionie Piemontu jest animatorem życia muzycznego oraz kustoszem wielu historycznych organów znajdujących się na terenie północnych Włoch.

Na wstępie ksiądz proboszcz Henryk Homoncik przywitał artystów oraz dyrektora i pomysłodawczynię Festiwalu Agnieszkę Radwan-Stefańską. Podziękował wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II za stałą pomoc w organizacji Festiwalu oraz licznie zebranej publiczności za chęć uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu artystycznym. Dyrektor Festiwalu Agnieszka Radwan-Stefańska przestawiła występujących artystów oraz program koncertu, nie zapominając o mecenasach i partnerach wydarzenia. Od kilku lat głównym mecenasem krościeńskiego festiwalu jest ZEW Niedzica S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Jak co roku sponsorem jest Pensjonat CrosnaSpa prowadzony przez Państwa Marię i Henryka Kozłowskich.

Koncertom w krościeńskiej świątyni towarzyszy wystawa pt. "Muzyczne Anioły", zorganizowana pod kierunkiem nauczycielki, pani Ewy Majerczak, przygotowana przez Uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.: Kamilę Bielawską, Edytę Dydę, Mateusza Koterbę, Weronikę Kozielec, Roksanę Maciąga, Julię Musiał oraz Julię Zborowską. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic, współorganizatorami są: parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. oraz parafia pw. św. Bartłomieja w Niedzicy.

Następny koncert odbędzie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 19.00 w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku. Wystąpią: Tomasz Glanc- organy i Jacek Ozimkowski-bas.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Soliwoda

porzadek mszy 2

Rzymskokatolicka Parafia
p.w. Wszystkich Świętych
w Krościenku nad Dunajcem

ul. Jana Sobieskiego 2 A
34-450  Krościenko n.D
tel.: 18 262-30-15,

Kancelaria Parafialna
czynna w dni powszednie
od 16:00 do 17:00
oraz po Mszy Św. wieczornej

decor-dol

Czytanie liturgiczne na:

  • Czytania na środę, 12 grudnia 2018

    Środa II tygodnia adwentu - wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

    (Iz 40,25-31)

    „Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał?” — mówi Święty.

    ...

Niezbędnik chrześcijanina

Na skróty

logo diec-tarnowsk

oaza

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej

Zgromadzenie Sióstr BDNP

 


 

 gosc-niedzielny

Tarnowski Gość Niedzielny


rdn-malopolska

Rozgłośnia Diecezji Tarnowskiej


caritas logo d

Caritas Diecezji Tarnowskiej


wsd-tarnow

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie


 opoka

Serwis opoka.org.pl

 SYNOD 300x180