fes.1 W dniu 7 sierpnia przypada wspomnienie liturgiczne bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP. W sobotę 8 sierpnia Siostry Służebniczki BDNP zorganizowały z tej okazji dla mieszkańców Krościenka i turystów  wspólną zabawę. Jak co roku miejscem spotkania był krościeński amfiteatr przy starym kościele. W programie imprezy były m. in. tańce lednickie, wspólne śpiewanie i zabawy dla dzieci.

Ponieważ było bardzo dużo uczestników imprezy, dlatego były momenty, gdy radośnie tańczono jednocześnie na scenie, pod sceną i na rozległym placu nad amfiteatrem.  Były także chwile zadumy i refleksji podczas wspomnień sióstr na temat swojego powołania, podczas opowieści wodzireja Roberta i jego małżonki na temat ich życia czy podczas wspomnień z misji Michała Jarosza i jego rodziny.

Spotkanie zakończyło się o 21.00 w łączności duchowej z Częstochową. Trzymając się za ręcę wszyscy utworzyli potężny okrąg i odśpiewali tradycyjny Apel Jasnogórski.

Zdzisław Soliwoda

• Czytania na wtorek, 19 czerwca 2018

Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne świętego Romualda z Camaldoli, opata

(1 Krl 21, 17-29)