obraz1Do Starego Sącza przybył obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Uroczystości przy papieskim ołtarzu zgromadziły kilka tysięcy osób. To jedno z największych wydarzeń religijnych ostatnich lat w diecezji tarnowskiej. Obraz do 2015 roku odwiedzi wszystkie parafie oraz m.in. szpitale, zakłady karne i hospicja. Z okazji peregrynacji papież Franciszek napisał list do diecezji tarnowskiej. Został on odczytany podczas uroczystości.

 

Mszy św. w Starym Sączu przewodniczył bp Jan Zając kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Eucharystię koncelebrowali abp Zygmunt Zimowski przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, bp Tadeusz Rakoczy ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej, biskup tarnowski Andrzej Jeż, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Wiesław Lechowicz, biskup senior Władysław Bobowski oraz prawie 300 księży.  

Papież Franciszek powiadomiony o rozpoczynającej się w diecezji tarnowskiej peregrynacji obrazu Jezusa Miło­siernego oraz relikwii świętej Faustyny i błogosławionego Jana Pawła II, pozdrowił uczestników tego wydarzenia i zapewnił wszystkich o du­chowej i modlitewnej łączności. List z Sekretariatu Stanu do biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża został odczytany na początku Mszy św.

Papież zachęca uczestników peregrynacji do trwania przy Chrystusie i zawierzenia Mu całego swego życia. Przypomina wezwanie błogosławionego Jana Pawła II, który zawierzając świat Bożemu Miłosierdziu pragnął: «by orędzie o miłosiernej miłości Boga, które zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!” – przypomniał papież.

Ojciec Święty życzy, by nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego było dla całej diecezji czasem szczególnej łaski - pomnożyło wiarę, obudziło w wielu sercach nadzieję i radość, zrodziło odwagę, by nieść innym, zwłaszcza zagubionym życiowo braciom ogień miłosierdzia. „Niech ten czas będzie dla wszystkich okazją do osobistej refleksji oraz zachętą do rachunku sumienia rodzin, parafii i lokalnych społeczności. Niech promienie wychodzące z Miłosiernego Serca Jezusa oświecą drogę każdego człowieka. To proste wezwanie, jakie podpowiedziała nam Opatrzność za pośrednictwem św. Faustyny: «Jezu ufam Tobie», wielu przyniosło otuchę. Niech ten krótki akt zawierzenia Jezusowi stanie się osobistą, często powtarzaną w ciągu dnia modlitwą każdego, niech rozprasza ciemności grzechu i sprawi, aby światło miłosierdzia przeniknęło życia każdego człowieka” – czytamy w liście. 

Biskup tarnowski Andrzej Jeż witając uczestników uroczystości powiedział, że w obliczu  tego obrazu dokonało się wiele nawróceń i uzdrowień. „Przez dwa lata obraz i relikwie będą pielgrzymować po naszej ziemi pragnąc spotkać się z nami osobiście. Będą pytać o teraźniejszość i przyszłość naszych rodzin, parafii, relacji małżeńskich i  sąsiedzkich” – powiedział biskup.

więcej na diecezja.tarnow.pl

Foto Tomasz Bryndal. Więcej zdjęć można obejrzeć w radiowej galerii na Facebooku.

porzadek mszy 2

Rzymskokatolicka Parafia
p.w. Wszystkich Świętych
w Krościenku nad Dunajcem

ul. Jana Sobieskiego 2 A
34-450  Krościenko n.D
tel.: 18 262-30-15,

Kancelaria Parafialna
czynna w dni powszednie
od 16:00 do 17:00
oraz po Mszy Św. wieczornej

decor-dol

Czytanie liturgiczne na:

  • Czytania na sobotę, 23 lutego 2019

    Sobota - wspomnienie dowolne św. Polikarpa, biskupa i męczennika

    (Hbr 11, 1-7)

    Bracia: Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie

    ...

Niezbędnik chrześcijanina

Na skróty

logo diec-tarnowsk

oaza

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej

Zgromadzenie Sióstr BDNP

 


 

 gosc-niedzielny

Tarnowski Gość Niedzielny


rdn-malopolska

Rozgłośnia Diecezji Tarnowskiej


caritas logo d

Caritas Diecezji Tarnowskiej


wsd-tarnow

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie


 opoka

Serwis opoka.org.pl

 SYNOD 300x180